Ratusz w Hanowerze

Miejsce Ratusz, lokalizacja na mapie Hanower, mapa Hanower

Nowy Ratusz w Hanowerze, położnny jest malowniczo w parku. Został zbudowany w 1913 roku w stylu barokowym na wzór wielkich barokowych pałaców. Gmach powstał na teren podmokłych, co wymagało przygotowanie odpowiedniej podstawy dla budynku. Konstrukcje oparto na 6026 bukowych palach. Ratusz wznosi się na wysokość 98 metrów, na jego szczycie znajduje się potężna kopuła. Na szczycie gmachu znajduje się taras widokowy, na który można wjechać specjalną krzywą windą, która porusza się pionowo i potem odchyla się o 17 stopni. Winda została zbudowana w starym szybie, którym wożono materiały budowlane. Winda jest przeszklona, przez szyby w podłodze i suficie można obserwować konstrukcję i liny przenoszące windę.
Koszt budowy był jak na tamte czasy był dość wysoki i wyniósł ponad 10 milionów marek. Na ceremonie otwarcia ratusza obecny był cesarze Niemiec Wilhelm II.
Gmach Nowego Ratusza jest do dziś siedzibą burmistrza, przyjmowani są tu oficjalni goście, a także organizowane są wystawy. W holu ratusza znajdują się makiety pokazujące Hanower w różnych okresach dziejów, m.in. makieta miasta z 1945 roku, na której widać ogromne zniszczenia wojenne.
Ten okazały budynek jest jednym z najchętniej fotografowanych obiektów landu. Ze szczytu Nowego Ratusza możemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta

Miejsce w miejscowości Hanower | Zobacz miejsca Niemcy | Mapa Niemcy
Wasze komentarze

Brak komentarzy. Możesz jako pierwszy dodać swoją opinie, komentarz.

Dodaj komentarz o miejscu: Ratusz

Do góry