Miejsca Hanower

NDS, Niemcy

Hanower

Miejscowość Hanower, atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki mapa.

Stary Ratusz1 0.72 km *

Stary Ratusz w Hanowerze, wybudowany został w 1410 roku, w stylu gotyckim, ceglanym. Ratusz budowano prawie 100 lat. Na przestrzeni tego okresu w kolejnych etapach budowy ...

Stary Ratusz w Hanowerze, wybudowany został w 1410 roku, w stylu gotyckim, ceglanym. Ratusz budowano prawie 100 lat. Na przestrzeni tego okresu w kolejnych etapach budowy powstawały kolejne skrzydła budynku. Obecnie ratusz jest siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego.

Zdjęcie satelitarne Stary Ratusz, Hanower

Kościół Marktkirche2 0.69 km

Kościół Marktkirche znajduje się na Starym Mieście w Hanowerze. Kościół powstał w XVI wieku, w stylu gotyckim. Jest przykładem północnoniemieckiego gotyku ceglanego.

Kościół Marktkirche znajduje się na Starym Mieście w Hanowerze. Kościół powstał w XVI wieku, w stylu gotyckim. Jest przykładem północnoniemieckiego gotyku ceglanego.

Zdjęcie satelitarne Kościół Marktkirche, Hanower

Wielka Fontanna3 2.91 km

Wielka Fontanna jest jedną z atrakcji Ogrodów Królewskich w Hanowerze. Fontanna tryska wodą na wysokość 70 metrów, i jest to najwyżej w Europie.

Wielka Fontanna jest jedną z atrakcji Ogrodów Królewskich w Hanowerze. Fontanna tryska wodą na wysokość 70 metrów, i jest to najwyżej w Europie.

Zdjęcie satelitarne Wielka Fontanna, Hanower

Ogrody Królewskie4 2.87 km

Ogrody Królewskie w Herrenhause, barokowe ogrody to jedne z najpiękniejszych ogrodów w Europie. Powstały w XVII wieku. Zajmują powierzchnię 136 hektarów. Atrakcją ogrodów jest ...

Ogrody Królewskie w Herrenhause, barokowe ogrody to jedne z najpiękniejszych ogrodów w Europie. Powstały w XVII wieku. Zajmują  powierzchnię 136 hektarów. Atrakcją ogrodów jest Wielka Fontanna, której woda tryska na wysokość 70 metrów. W ogrodach organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich jest Międzynarodowy Konkurs Sztucznych Ogni, ściągający najlepszych pirotechników z całego świata. Pokazy organizowane są od końca maja do września i przyciągają tysiące turystów.

Zdjęcie satelitarne Ogrody Królewskie, Hanower

Ratusz5 0.75 km

Nowy Ratusz w Hanowerze, położnny jest malowniczo w parku. Został zbudowany w 1913 roku w stylu barokowym na wzór wielkich barokowych pałaców. Gmach powstał na teren ...

Nowy Ratusz w Hanowerze, położnny jest malowniczo w parku. Został zbudowany w 1913 roku w stylu barokowym na wzór wielkich barokowych pałaców. Gmach powstał na teren podmokłych, co wymagało przygotowanie odpowiedniej podstawy dla budynku. Konstrukcje oparto na 6026 bukowych palach. Ratusz wznosi się na wysokość 98 metrów, na jego szczycie znajduje się potężna kopuła. Na szczycie gmachu znajduje się taras widokowy, na który można wjechać specjalną krzywą windą, która porusza się pionowo i potem odchyla się o 17 stopni. Winda została zbudowana w starym szybie, którym wożono materiały budowlane. Winda jest przeszklona, przez szyby w podłodze i suficie można obserwować konstrukcję i liny przenoszące windę.
Koszt budowy był jak na tamte czasy był dość wysoki i wyniósł ponad 10 milionów marek. Na ceremonie otwarcia ratusza obecny był cesarze Niemiec Wilhelm II. 
Gmach Nowego Ratusza jest do dziś siedzibą burmistrza, przyjmowani są tu oficjalni goście, a także organizowane są wystawy. W holu ratusza znajdują się makiety pokazujące Hanower w różnych okresach dziejów, m.in. makieta miasta z 1945 roku, na której widać ogromne zniszczenia wojenne.
Ten okazały budynek jest jednym z najchętniej fotografowanych obiektów landu. Ze szczytu Nowego Ratusza możemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta

Zdjęcie satelitarne Ratusz, Hanower

* - odległość do centrum

Zobacz pozostałe miejsca w miejscowości Hanower | Zobacz miejsca Niemcy | Mapa Niemcy

Dodaj miejsce do miejscowości: Hanower

Znasz ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki, w miejscowości Hanower - dodaj zdjęcia i opis.

* - pola wymagane
Do góry