Miejsca Antirio

Grecja

Antirio

Miejscowość Antirio, atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki mapa.

Most Rio-Andirio1 1.42 km *

Most Rio-Andirio w Antirio, jest jednym z najpotężniejszych mostów świata i najdłuższym podwieszanym mostem świata. Wybudowany u wejścia do Zatoki Koryckiej, ma ponad 2 km ...

Most Rio-Andirio w Antirio, jest jednym z najpotężniejszych mostów świata i najdłuższym podwieszanym mostem świata. Wybudowany u wejścia do Zatoki Koryckiej, ma ponad 2 km długości i leży dokładnie ponad linią uskoku tektonicznego. Most składa się z 4 filarów i podtrzymuje przeprawę na linach. Podwieszenie mostu ma długość 2200 metrów. Most ma jedne z najpotężniejszym filarów sięgające 60 metrów pod poziomem morza. 
Rozpoczęcie prac nad projektem mostu uchwalił parlament grecki około 100 lat temu. Prace nad konstrukcją mostu trwały około 5 lat. Most oddano do użytku 7 sierpnia 2004 roku, przed inauguracją XXVIII Letnich IO w Atenach. Koszt budowy mostu wyniósł ponad 620 mln euro.
Most odmienił biogram regionu, poprawiło to transport oraz handel.
27 styczni 2005 roku, w linę mostu uderzył potężny piorun. 40 min po uderzeniu lina spłonęła, urwała się i spadła na most. Ale nie było to groźne dla konstrukcji mostu. Po 3 dniach linę wymieniono a most oddano do użytku.

Zdjęcie satelitarne Most Rio-Andirio, Antirio

* - odległość do centrum

Zobacz pozostałe miejsca w miejscowości Antirio | Zobacz miejsca Grecja | Mapa Grecja

Dodaj miejsce do miejscowości: Antirio

Znasz ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki, w miejscowości Antirio - dodaj zdjęcia i opis.

* - pola wymagane
Do góry