Miejsca Bogatynia

gmina Bogatynia, powiat zgorzelecki, woj.dolnośląskie

Bogatynia

Miejscowość Bogatynia, atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki mapa.

Most łukowy1 0.51 km *

Most łukowy z ozdobnymi kulami na rzece Miedzianka w Bogatyni w ciągu ulicy Turowskiej na wysokości ulicy Strumykowej. Most jako jeden z nielicznych przetrwał powódź w 2010 r.

Most łukowy z ozdobnymi kulami na rzece Miedzianka w Bogatyni w ciągu ulicy Turowskiej na wysokości ulicy Strumykowej. Most jako jeden z nielicznych przetrwał powódź w 2010 r.

Zdjęcie satelitarne Most łukowy, Bogatynia

Most Króla Jana2 0.82 km

Zabytkowy Most Króla Jana w Bogatyni, łączył Park Preibischa z ulicą Kościuszki. Most przetrwał wiele niszczycielskich żywiołów podczas swojego istnienia, m. in. powodzie z ...

Zabytkowy Most Króla Jana w Bogatyni, łączył Park Preibischa z ulicą Kościuszki. Most przetrwał wiele niszczycielskich żywiołów podczas swojego istnienia, m. in. powodzie z 1897 i 1916 roku. Był on wyposażony w mechanizm, który pozwalał podnieść przęsło w razie zagrożenia. Uległ jednak zniszczeniu w 2010 roku i wpadł do rzeki Miedzianki. Nie odbudowano go w pierwotnej postaci. W miejscu starego mostu powstała nowoczesna kładka.

Zdjęcie satelitarne Most Króla Jana, Bogatynia

Kościół św. Piotra i Pawła3 0.83 km

Kościół św. Piotra i Pawła w Bogatynia.

Kościół św. Piotra i Pawła w Bogatynia.

Zdjęcie satelitarne Kościół św. Piotra i Pawła, Bogatynia

Kopalnia Węgla Brunatnego4 3.77 km

Bogatynia, Zgorzelecki, Dolnośląskie, Polska. Bogatynia położona jest w Kotlinie Turoszowskiej. Kopalnia Węgla Brunatnego oraz Elektrownia Turów powodują, że Bogatynia jest ...

Bogatynia, Zgorzelecki, Dolnośląskie, Polska. Bogatynia położona jest w Kotlinie Turoszowskiej.  Kopalnia Węgla Brunatnego oraz Elektrownia Turów powodują, że Bogatynia jest jedną z najbogatszych gmin w Polsce. W zakładach pracuje łącznie ok. 7 tysięcy osób.

Zdjęcie satelitarne Kopalnia Węgla Brunatnego, Bogatynia

* - odległość do centrum

Zobacz pozostałe miejsca w miejscowości Bogatynia | Zobacz miejsca Polska | Mapa Polska

Dodaj miejsce do miejscowości: Bogatynia

Znasz ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki, w miejscowości Bogatynia - dodaj zdjęcia i opis.

* - pola wymagane
Do góry