Miejsca Genewa

Genewa, Genève, Genewa, Szwajcaria

Genewa

Miejscowość Genewa, atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki mapa.

Fontanna Jet d'Eau1 1.41 km *

Fontanna Jet d'Eau w Genewie, to najwyższa fontanna Europy. Fontanna usytuowana jest na Jeziorze Genewskim. Była kiedyś zwykłym zaworem systemu miejskiego Genewy. Woda jest ...

Fontanna Jet d'Eau w Genewie, to najwyższa fontanna Europy. Fontanna usytuowana jest na Jeziorze Genewskim. Była kiedyś zwykłym zaworem systemu miejskiego Genewy. Woda jest wystrzeliwana z fontanny na wysokość 140 m z prędkością 200km/h i tłoczy około około 500 l wody na sekundę. Fontanna jest czynna przez cały rok. Oświetla ją dwanaście reflektorów o mocy 9000 watów. Fontannę Jet d'Eau widać niemal z każdego punku Genewy.

Zdjęcie satelitarne Fontanna Jet d'Eau, Genewa

Jezioro Genewskie2 2.60 km

Jezioro Genewskie, to największe jezioro w Szwajcarii. Jezioro ma ponad 580 km2 powierzchni. Średnia głębokość jeziora to 154 metry, a najgłębsze miejsce to 310 metrów. Jezioro ...

Jezioro Genewskie, to największe jezioro w Szwajcarii. Jezioro ma ponad 580 km2 powierzchni. Średnia głębokość jeziora to 154 metry, a najgłębsze miejsce to 310 metrów. Jezioro ma specyficzny kształt, z satelity można dostrzec kształt półksiężyca. Wody Jeziora Genewskiego mają niepowtarzalny odcień błękitu, a otoczone ośnieżonymi górami, tworzą niesamowity krajobraz. Po Jeziorze Genewskim przez  cały rok kursują statki wycieczkowe. Wszystko to sprawia, że Jezioro Genewskie jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

Zdjęcie satelitarne Jezioro Genewskie, Genewa

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN pod Genewą3 7.12 km

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN pod Genewą. Jeden z charakterystycznych budynków ośrodka naukowo-badawczego.

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN pod Genewą. Jeden z charakterystycznych budynków ośrodka naukowo-badawczego.

Zdjęcie satelitarne Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN pod Genewą, Genewa

* - odległość do centrum

Zobacz pozostałe miejsca w miejscowości Genewa | Zobacz miejsca Szwajcaria | Mapa Szwajcaria

Dodaj miejsce do miejscowości: Genewa

Znasz ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki, w miejscowości Genewa - dodaj zdjęcia i opis.

* - pola wymagane
Do góry Szukaj