Miejsca Toronto

Toronto Division, ON, Kanada

Toronto

Miejscowość Toronto, atrakcje, ciekawe miejsca, zabytki mapa.

Rogers Centre1 3.37 km *

Rogers Centre to jeden z pierwszy na świecie stadiów z całkowicie odsłanianą kopułą. Zbudowany został w 1989 roku i mieści ok. 66 000 widzów. Obecnie jest miejscem spotkań ...

Rogers Centre to jeden z pierwszy na świecie stadiów z całkowicie odsłanianą kopułą.
Zbudowany został w 1989 roku i mieści ok. 66 000 widzów. Obecnie jest miejscem spotkań baseballowych drużyny Blue Jays oraz futbolowych drużyny Argonauts. Obok stadionu stoi wieża CN Tower (jedna z najwyższych budowli wolnostojących na świecie).

Zdjęcie satelitarne Rogers Centre, Toronto

Wieża CN Tower2 3.37 km

Wieża CN (Canada's National Tower) w Toronto została otwarta w 1976 roku. Jest jedną z najwyższych budowli wolnostojących na świecie (przez ponad 25 lat była najwyższą), jej ...

Wieża CN (Canada's National Tower) w Toronto została otwarta w 1976 roku. Jest jedną z najwyższych budowli wolnostojących na świecie (przez ponad 25 lat była najwyższą), jej wysokość to 553,33 m. Położona w centrum miasta jest jedną z największych atrakcji oraz sybmolem miasta. Na górze wieży znajduja się tarasy widokowe oraz obrotowa restauracja (wykonuje pełny obrót co 72 minuty) i kompleks rozrywkowy.
Dodatkowo wieża działa rownież jako wieża telewizyjna, a po jej zbudowaniu, poprawił się odbior sygnałów radiowych i tv w Toronto i okolicy.

Zdjęcie satelitarne Wieża CN Tower, Toronto

* - odległość do centrum

Zobacz pozostałe miejsca w miejscowości Toronto | Zobacz miejsca Kanada | Mapa Kanada

Dodaj miejsce do miejscowości: Toronto

Znasz ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki, w miejscowości Toronto - dodaj zdjęcia i opis.

* - pola wymagane
Do góry